Всі плюси та мінуси зважені, скачування та встановлення завершені, і тепер залишається одне невирішене питання про Windows 10 – як активувати всю цю пишність? Насправді, питання активації досить рідко викликає питання, однак, зважаючи на особливості наших користувачів, у деяких випадках все-таки доводиться витратити чимало часу і нервів для того, щоб ОС нарешті визнала у вас свого повноцінного господаря і почала працювати так, як належить.

У цій статті ми не просто з’ясуємо, як активувати Віндовс 10, але й розглянемо найрізноманітніші варіанти цього сценарію.

А чи треба?

Перш ніж розбиратися з тим, як активувати Windows 10, варто з’ясувати, для чого це потрібно і що буде, якщо цього не зробити.

Активація – це, під час якого система підтверджує свою справжність. Якщо її не зробити, то ви отримаєте повідомлення про те, що ваша копія не є справжньою, яка постійно «маячить» у кутку екрана. Крім того, без активації ви відчуєте ще кілька «бонусів».

По-перше, ви не зможете встановити фон робочого столу, вірніше, через кілька хвилин після установки він скидатиметься, змінюючись на чорне полотно. По-друге, раз на кілька годин ваш комп’ютер мимоволі перезавантажуватиметься найграбіжніших образів, внаслідок чого з’являється ризик втрати незбережених документів та інших даних.

Одним словом, активацію робити потрібно, а ось як це зробити, читайте нижче.

Варіант №1: традиційний

Даний варіант відмінно підійде для тих, хто отримав Віндовс 10, що є законним шляхом. Це стосується тих, хто купив її для нового ПК, а також тих, хто встановив її через офіційний канал оновлення поверх ліцензійної сімки або вісімки.

14_01

Варто відзначити, що в більшості випадків виндоус правильно активується без будь-якої допомоги, проте, якщо цього з якоїсь причини не сталося, то зробити активацію не так вже й важко. Для цього варто зробити таке:

  1. Переконайтеся, що ваш комп’ютер підключений до Інтернету (як це зробити, докладно не розповідатимемо – якщо сайти відкриваються, значить все ОК);
  2. Відкрийте розділ «Параметри» у меню «Пуск»;
  3. Клацніть на значку «Оновлення та безпека»;
  4. Виберіть вкладку «Активація» у лівій частині вікна;
  5. Нарешті, щоб активувати Windows 10, натисніть кнопку «Активувати».

Якщо ви все зробили правильно, то вже за кілька секунд ви побачите повідомлення про успішну активацію. У процесі активації система може запросити ключ, який ви можете дізнатися на упаковці ліцензійної флешки (якщо ви купували ОС таким чином). Крім того, у ряді випадків, коли сервери активації перевантажені, іноді слід зробити кілька спроб активації. Якщо жодна з них не виявилася успішною, переходьте до наступних варіантів.

До речі, користувачі, що входять до програми Windows Insider, можуть активувати виндовс 10 абсолютно безкоштовно за допомогою першого або другого варіанта.

Варіант №2: «панночка, а з’єднайте мене з майкрософтом»

Нерідко ви можете опинитися в ситуації, коли комп’ютер не може бути підключений до Інтернету. Не будемо розбиратися з причинами подібних обставин і просто приймемо цей факт, як він є. Щоб активувати віндоус 10 у подібних умовах, варто звернутися до можливості реєстрації телефоном.

14_02

На жаль, у «десятці» цю можливість заштовхали дуже і дуже глибоко, тому запропонуємо вам короткий шлях.

  • Натисніть клавіші Win+R;
  • У вікні, введіть рядок: slui 4
  • Натисніть OK і дочекайтеся появи вікна активації;
  • Виберіть вашу країну зі списку та натисніть «Далі»;
  • Зателефонуйте за одним із номерів, зазначених у вікні та дотримуйтесь інструкцій автовідповідача.

 

Варіант №3: «по-нашому»

Хоч як це сумно, але здебільшого активувати вінду не виходить не через недоступність Інтернету або вміння натискати на кнопки телефону, а через банальне нерозуміння того факту, що за працю програмістів теж потрібно платити. Простіше кажучи: у нас народ париться з активацією тому, що тупо спер операційницю, відповідно, про жодну перевірку справжності не може бути й мови.

Крім того, в подібну ситуацію потрапляють і недосвідчені користувачі, які скористалися послугою «Установка Windows Pro/Home/Enterprise за косар», яка є доступною завдяки численним оголошенням на стовпах. Подібні користувачі і не замислюються над тим, що отримали піратську версію, та ще й, здебільшого, в одному з найжахливіших її варіацій – складання. Відповідно, після спроби оновлення подібної операційки до десятки, їм доводиться дізнатися про багато цікавих речей – реальну вартість ОС, таке поняття як активація, комп’ютерне піратство та багато іншого.

Отже, якщо ваша Windows 7 Домашня після оновлення перетворилася не в десятку, а в гарбуз, варто звернути увагу на такі програми як активатори. На сьогоднішній день вони стали настільки популярні, що багато людей (в основному це недосвідчені користувачі або зовсім молоді юзвері) вважають, що скачування і запуск такого активатора — квест, не розуміючи, що так вони просто крадуть чужі гроші і порушують закон. Так чи інакше, забудемо про моральність і звернемо увагу на найпоширеніші активатори сімейства KMS, але насамперед…

Спробуйте запустити командний рядок від імені адміністратора та по черзі введіть наступні рядки:

slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

slmgr /skms kms.xspace.in

slmgr /ato

14_03

Найчастіше цього виявляється достатньо у тому, щоб ваша ОС пройшла активацію. Якщо цього не сталося, то переходимо до KMSAuto. Зробити потрібно таке: