Найти:

НАЙПОПУЛЯРНІША ПОСЛУГА

за останн 30 днів
100
750 ₴
  • Віндовс + програми + драйвери
  • Чистка ноутбука та системи охолодження
  • Заміна термопасти
Popular

11 найгірших особливостей Windows 11, та як їх виправити

 


Windows 11 викликає змішані відчуття. З одного боку, багато людей із задоволенням залишилися б і на Windows 10. З іншого боку, є цілком гідні причини оновитися до 11-ї версії – покращене перемикання між вікнами, покращений контроль над віртуальними робочими столами, свіжі дизайнерські штучки – типу закруглених куточків. вікон.

Обновляючись до Windows 11, чи це оновлення робочої системи або установка на чистий диск, ви помітите кілька дратівливих особливостей — на кшталт контекстного меню, що змушує вас зайвий раз кликати мишкою, корява панель завдань, меню стандартних браузерів, через яке відмовитися від Edge стало складніше.

Пропонуємо вашій увазі найгірші особливості Windows 11 та шляхи їх виправлення – або принаймні пом’якшення.

1. Обрізані контекстні меню змушують вас клацати двічі
Протягом усієї історії існування Windows компанія Microsoft ніяк не могла вирішити, орієнтуватися їй на впевнених користувачів комп’ютера або менш технічно підкованих користувачів. І ось компанія пішла на крок, який безперечно повинен сподобатися людям, які все ще використовують емейл-адресу від AOL: обмежити кількість пунктів у контекстних меню ОС.

У Windows 10 при правому кліку на файлі можна побачити список всіх програм, здатних його відкрити, і до купи безліч інших варіантів дій, залежно від встановлених на комп’ютері програм. У Windows 11 видно не більше п’яти варіантів вибору файлів, і не завжди це найпотрібніші варіанти. Якщо хочете побачити всі варіанти, доведеться натиснути на пункті «Показати більше варіантів» або натиснути Shift+F10.

Наприклад, при натисканні правою клавішею миші на файлі з розширенням .txt я не побачив варіанта відкрити його за допомогою мого улюбленого текстового редактора Notepad++. Варіант із Notepad++, як і кілька інших важливих варіантів, на кшталт «Сканувати за допомогою Microsoft Defener», я побачив після додаткового кліку. Дякуємо за зайвий клік, Microsoft.

Мабуть у Microsoft вирішили, що після багатьох років, протягом яких всі варіанти вибору поставали перед вами відразу, ваш крихітний мозок вже не в змозі обробляти такий потужний потік інформації — або, не дай Боже, ваш мозок вибухне, як у одного персонажа на початку фільму « Сканери ». Або в Microsoft переглянули роликів Марі Кондоі вирішили за нас, що повна функціональність не приносить нам радості.

Так чи інакше, повернути все назад допоможе просте підстроювання реєстру. Потрібно перейти в гілку HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\CLSID\ і створити новий ключ {86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}. Потім у ньому створити ключ InprocServer32. У ньому відкрити ключ (Default) і надати йому порожнє значення (замість «(value not set)»). Після цього залишиться перезапустити систему.

2. У Провіднику зникають стрічка та налаштування
Microsoft вважає, що зі стрічкою налаштувань ми теж не впораємося. У Провіднику Windows 11 компанія вирішила позбутися стрічки, а багато налаштувань закопали глибше. Наприклад, у стрічці Провідника Windows 10 можна відкрити панель навігації або деталі меню «Вигляд». Але в Windows 11 доведеться відкрити підменю меню «Вигляд», де знайти налаштування показу меню. Виходить менш інтуїтивно.

Хороші новини: принаймні поки що в Windows 11 можна повернути Провідник від Windows 10, просто змінивши значення в реєстрі. У гілці HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions потрібно створити ключ Blocked. У ньому потрібно створити нове рядкове значення під назвою {e2bf9676-5f8f-435c-97eb-11607a5bedf7}. Після цього необхідно перезапустити систему.

3. Меню «Пуск» займає дуже багато місця
Як щодо скромності, Microsoft? Меню «Пуск» має давати нам швидкий доступ до програм, а потім забиратися з дороги. Однак у Windows 11 меню «Пуск» більше випендрюється, ніж приносить користь. За замовчуванням воно знаходиться посередині екрана, і на меншу кількість іконок там припадає більше місця. Що ще гірше, доводиться кликати повторно, щоб побачити список усіх програм.

Я порівняв розміри меню в обох системах на екрані з роздільною здатністю 1920х1080. За винятком висоти панелі завдань, яка залишилася приблизно такою ж, у Windows 11 меню «Пуск» займає 645×740 пікселів і містить 18 прикріплених додатків та чотири «рекомендовані» — лише 22 іконки. Ще там є місце для двох іконок, тому їх поміститься 24 штуки.

У Windows 10 меню займає 648х639 пікселів і вміщує 30 іконок. У Windows 10 можна відразу прокрутити алфавітний список усіх програм. У Windows 11 спочатку доведеться натиснути кнопку «Всі програми».

На щастя, це меню має три хороші альтернативи. Безкоштовна Open-Shell (колишня Classic Shell), також платні StartAllBack і Start11, кожна з яких коштує $4,99.

StartAllBack
Потрібно завантажити програму з офіційного сайту та вибрати тему. Можна вибрати в налаштуваннях розмір іконок, повернути стрічку налаштувань у Провіднику та увімкнути повні контекстні меню за промовчанням.

Start11
Потрібно завантажити програму з офіційного сайту та вибрати тему. Ви можете вибрати розмір панелі завдань у налаштуваннях.

Open-Shell
Крім того, що програму потрібно завантажити з GitHub і встановити, для її роботи доведеться трохи підправити реєстр. На жаль, цей хак порушує роботу пошуку – його віконце просто перестає працювати. Найкращий варіант у цьому випадку – заховати його.

Крім того, в даному випадку при установці потрібно вибрати відповідний варіант кнопки «Пуск» із запропонованих програмою Aero. Якщо вибрати той, який не повністю закриває штатну кнопку, то на неї можна буде випадково потрапити мишкою, після чого відкриється стандартне меню «Пуск» Windows 11.

Інший варіант – взагалі не замінювати кнопку «Пуск», а скористатися редактором реєстру, увімкнувши класичну панель задач.

У реєстрі для цього потрібно перейти до гілки HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell\Update\Packages, створити новий ключ DWORD (32-bit) з ім’ям UndockingDisabled і значенням 1. Перезапустивши систему, потрібно викликати панель керування іконками. Для цього потрібно натиснути Win+R та ввести в поле введення shell:::{05d7b0f4-2121-4eff-bf6b-ed3f69b894d9}. Вибравши пункт увімкнення та вимкнення системних іконок, необхідно увімкнути іконки годинника, гучності та мережі. Тут же можна вимкнути відображення перегляду задач і рядки пошуку (оскільки ці функції все одно кидають Open-Shell).

4. Неможливо змінити розмір панелі завдань
Це все одно, якби ви багато років каталися на велосипеді, а потім купили б новий, і виявили, що у нього до рами з боків приварені тренувальні коліщатка, а перемикати передачі взагалі не виходить. Приблизно таке враження залишає панель завдань Windows 11, забираючи у користувачів налаштування, що існували протягом багатьох років.

Одна з них – можливість змінити розмір панелі завдань. Є не дуже гнучкий спосіб вирішити це питання через редактор реєстру, або можна скористатися платними замінами меню «Пуск» — StartAllBack або Start11.

У реєстрі потрібно перейти до гілки HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced, створити змінну DWORD (32-bit) з назвою TaskbarSi і значенням 0, 1 або 2 (маленький, середній або великий). Перезапустіть систему.

5. Неможливо пересунути панель завдань
Microsoft веде себе як зарозумілий шеф-кухар, який приготував вам вечерю, і наказав офіціанту прибрати з вашого столу сільничку та перечницю, щоб ви не зіпсували його страву. Microsoft вирішила, що панель завдань буде внизу екрана, а якщо вам хочеться, щоб вона була вгорі або збоку (як можна було вибрати раніше) – дуже шкода.

На сьогоднішній день існує хак реєстру, що дозволяє перемістити панель завдань нагору екрану. Правда, повідомлення, календар і гучність все одно залишаться в правому нижньому кутку, а меню «Пуск», хоч і буде нагорі, вирівнюватиметься ліворуч екрана.

Платна заміна штатного меню Start11 дозволяє вирівняти меню по панелі завдань, перенісши її нагору.

У реєстрі потрібно перейти до гілки HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects3, вибрати там змінну Settings, подвійним натисканням перейти в редагування, і поміняти п’яте значення в другому ряду з 03 на 01. хочете перемістити панель завдань на всіх, потрібно зробити те ж саме з усіма ключами в папці HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MMStuckRects3.

6. Не можна роз’єднати іконки на панелі задач
У Windows 11 та Windows 10 за промовчанням кілька копій однієї програми комбінуються в одній іконці на панелі завдань. Однак у Windows 10 є можливість показувати їх окремо для кожної запущеної копії разом із заголовком вікна програми. У Windows 11 цю можливість забрали.

Це можна виправити за допомогою сторонньої програми StartAllBack , яка замінює меню «Пуск».7. Жорсткі вимоги до заліза, необхідність наявності TPM